top of page
Пошук
Фото автораVasyl Peleh

Виразкова хвороба шлунку


Пептичні виразки — це простими словами ‘’рани’’, які утворюються на внутрішній оболонці шлунку або початкових відділах дванадцятипалої кишки. Найпоширенішим симптомом виразкової хвороби є біль у верхніх відділах живота.

 

Найпоширенішими причинами пептичних виразок є інфекція, спричинена бактерією Helicobacter pylori (H. pylori) і тривале застосування нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП).  Стрес і гостра їжа не викликають виразкової хвороби, проте разом із курінням та зловживання алкоголем, вони становлять групу факторів ризику, що збільшують ймовірність захворіти та можуть погіршити ваші симптоми:

- Пекучий біль у животі

- Відчуття здуття або відрижка

- Печія

- Нудота

Іншою ознакою може бути полегшення болю та дискомфорт після їжі, яка тимчасово нейтралізує кислоту у шлунковому соці. Біль може посилюватися між прийомами їжі та вночі.


Проте, багато людей можуть навіть не підозрювати про наявність виразки аж до появи серйозних та загрозливих симптомів:

 

  • Нудота або блювання

  • Блювання їжею або кров’ю (яка може виглядати червоною або чорною)

  • Темна кров у випорожненнях або чорні (як смола) випорожнення

  • Втрата свідомості


До основних ускладнень належать:

Шлунково-кишкова кровотеча. Кровотеча з виразки може проявлятись, як повільною незначною крововтратою, що призводить до анемії, так і загрозливішою, що може вимагати госпіталізації або переливання крові, або навіть операції. Значні кровотечі проявляються блюванням та випорожненнями з темним вмістом або свіжою кров'ю.


Перфорація виразки. Пептична виразка може з часом зробити наскрізну рану (перфорувати) стінку шлунку, з наступним витіканням вмісту шлунка у живіт, створюючи ризик серйозної інфекції черевної порожнини (перитоніту).


Рубцювання та стеноз: після загоєння виразки утворюється рубець, який інколи може деформувати шлунок чи дванадцятипалу кишку, таким чином перешкоджаючи нормальному проходженню їжі.


Рак шлунку. Дослідження продемонстрували, що люди з виразковою хворобою, інфіковані H. pylori, мають підвищений ризик раку шлунку


Коли звернутись до лікаря?

При виникненні будь-яких вищезгаданих симптомів та скарг не зволікайте з візитом до лікаря. Самолікування та очікування того, що все пройде само собою лиш вкраде час, який міг бути витрачений на якісне лікування. При вчасному зверненні, в більшості випадків, все обійдеться вживанням необхідних препаратів у амбулаторних умовах. При виникненні ускладнень різко зростає ймовірність того, що Вам знадобиться хірург і операція.

 

 

6 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page